Liban: przywódca Hezbollahu o odpowiedzi Iranu na izraelski atak

1
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przywódca libańskiej organizacji Hezbollah Hassan Nasrallah oświadczył, że Iran na pewno odpowie na atak na jego konsulat w Damaszku. W dokonanym kilka dni temu ataku, przypisywanym Izraelowi, zginęło dwóch generałów irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

“Bądźcie pewni, że irańska odpowiedź na atak na konsulat w Damaszku jest nieuchronna” – powiedział Hassan Nasrallah w przemówieniu, wygłoszonym z okazji Dnia Jerozolimy. Jest to dzień propalestyńskich manifestacji na Bliskim Wschodzie. Przywódca Hezbollahu dodał, że atak był punktem zwrotnym w trwającej od 7 października zeszłego roku wojnie z Izraelem. Oświadczył też, że jego organizacja nie boi się żadnej wojny.

W ataku na irański konsulat w stolicy Syrii Damaszku zginęło łącznie siedmiu oficerów Gwardii Rewolucyjnej. Odpowiedzialnością za atak Iran obarczył Izrael. Władze tego kraju nie komentują oskarżeń.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Podsumujmy; izraelski wywiad dokładnie wiedział o pobycie kilku wysoko postawionych Irańczyków w Damaszku a nie wiedział o od dawna przygotowywanym ataku ze Strefy Gazy, czyli ze swojego podwórka.
    *
    I ja mam w to uwierzyć?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!