J. Stoltenberg: wyrzuciliśmy rosyjskich szpiegów z kwatery głównej NATO

2
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Z kwatery głównej NATO zwolnieni zostali Rosjanie szpiegujący na rzecz swojego kraju. Taką informację przekazał sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg w rozmowie z niemieckim dziennikiem “Bild”.

Usunęliśmy rosyjski personel z kwatery głównej NATO. Ustaliliśmy bowiem, że ci ludzie prowadzą działalność nie dyplomatyczną, a wywiadowczą – tak Jensa Stoltenberga cytują dziennikarze “Bilda”. W rozmowie z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego nie pada jednak termin, nie wiadomo zatem, jak świeża jest to decyzja.

Jens Stoltenberg dodał za to, że podobne ruchy musiały wykonać kraje członkowskie Paktu i jest to często dyskutowany problem. Norweg podkreślił także, że sojusznicy dużo uwagi poświęcają rosyjskiej aktywności i utrudniają służbom wywiadowczym tego kraju prowadzenie nielegalnych działań, często na terenie państw należących do NATO.

Stoltenberg komentując przekazywanie broni Ukrainie ocenił, że nie ma jednego systemu, który diametralnie zmieni sytuację. Wskazał jednak, że samoloty F-16 i szkolenie ich załóg to kolejny ważny przykład wsparcia ze strony sojuszników z NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Naiwni ludzie pracują w kwaterze NATO. Powszechnie wiadomo, że spora część personelu w każdej placówce dyplomatycznej zajmuję się szpiegowaniem. Znająć naiwność elit zachodnioeuropejskich i ich pazerność na pieniądze można stwierdzić, że sporo szpiegów nadal działa w kwaterze NATO i będzie działać. Dotyczy to także “elit” amerykańskich, które świadomie i nieświadomie są rolowane przez agentów chińskich i rosyjskich także.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!