Biały Dom o działaniach Izraela po ultimatum Bidena

0
Biały Dom USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izrael zgodził się na więcej szlaków pomocowych do Strefy Gazy. Poinformowali o tym przedstawiciele Białego Domu kilka godzin po rozmowie telefonicznej prezydenta Joe Bidena z premierem Benjaminem Netanjahu. Biały Dom oczekuje od Izraela dalszych kroków prowadzących do ochrony ludności cywilnej i pracowników organizacji humanitarnych w Gazie.

Trzy dni po izraelskim ataku na konwój humanitarny World Central Kitchen Joe Biden odbył rozmowę telefoniczną z Benjaminem Netanjahu. Prezydent USA postawił premierowi Izraela ultimatum. „Jeśli Izrael nie zmieni kursu w Gazie, to USA dokonają zmiany swojej polityki” – mówił podczas konferencji prasowej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby. 

Kilka godzin później rząd Izraela poinformował o otwarciu portu Aszdod, przejścia granicznego Erez oraz utworzenia nowej trasy dla dostaw pomocy humanitarnej z Jordanii. Biały Dom z zadowoleniem przyjął te kroki. Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson podkreśliła, że prezydent Biden oczekuje od Izraela dalszych kroków, które doprowadzą do znacznego zwiększenia pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w Strefie Gazy. Joe Biden chce także jak najszybszego zawieszenia broni powiązanego z uwolnieniem zakładników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!