USA w stanie gotowości w związku z zagrożeniem ze strony Iranu

1
iran
Fot. nationalreview.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone są w stanie wysokiej gotowości i przygotowują się na ewentualny atak Iranu na izraelskie lub amerykańskie aktywa w regionie w odpowiedzi na izraelski atak na irańską ambasadę w Syrii – powiedział w piątek amerykański urzędnik jak informuje Reuters

“Jesteśmy w stanie wysokiej czujności” – powiedział urzędnik, potwierdzając raport CNN, który stwierdził, że atak może nastąpić w przyszłym tygodniu.

Izraelskie samoloty miały zbombardować ambasadę Iranu w Damaszku w poniedziałek. Atak oznaczał poważną eskalację wojny Izraela z jego regionalnymi przeciwnikami.

Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział, że w ataku zginęło siedmiu irańskich doradców wojskowych, w tym Mohammad Reza Zahedi, starszy dowódca Sił Quds, które są elitarnym zagranicznym szpiegowskim i paramilitarnym ramieniem.

Iran powiedział, że zastrzega sobie prawo do “zdecydowanej odpowiedzi”.

Prezydent USA Joe Biden omówił zagrożenie ze strony Iranu w czwartkowej rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

“Od tego czasu nasze zespoły są w stałym i regularnym kontakcie. Stany Zjednoczone w pełni popierają obronę Izraela przed zagrożeniami ze strony Iranu” – powiedział wysoki rangą urzędnik administracji Bidena.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Iran otrzymał miliardy dol. bezpośrednio i pośrednio (Biden akceptował) z USA które wykorzystuje do opłacania działalności terrorystycznej głównie przeciw Izraelowi. Rosja otrzymuje także pomoc wojskową z Iranu w wojnie z Ukrainą. USA przeznaczyły na pomoc dla Ukrainy już kilkadziesią miliardów i wygląda na to, że Ameryka finansuje obie strony konfliktu. Teraz mamy informację, że USA są w stanie gotowości ze względu na zagrożenie ze strony Iranu i administracja Bidena aktywnie od początku pracowała aby to zagrożenie zaistniało. Układy z Iranem miały na cel, aby Teheran temperował Izrael i cały proces zapoczątkował Obama, który od początku odnosił się sceptycznie do Izraela. Po ostatnim omyłkowym ataku Izraela na konwój humanitarny w Gazie hasło “antysemici wszystkich krajów łączcie się” rozprzestrzeniło się na cały świat i zastąpiło kiedyś powszechne hasło “proletariusze wszystkich krajów łączcie się”. Ciekawe, że nowe hasło jednoczy ludzi od lewicy do prawicy, a światowe lewactwo ( właściwie juz komuno-faszysm) jest dużo bardziej aktywne w swoim antysemityzmie. Izrael pomyłkowo zaatakował konwój humanitarny i przyznał to na drugi dzień, ale fala antysemityzmu rozlała się po całym swiecie. Ile takich pomyłek mieli Amerykanie? Było ich sporo. Obama zaatakował dronem konwój weselny w Jemenie, a z ostatniej historii w Afganistanie administracja Bidena pomyłkowo zaatakowała dom zabijając 10 osób w tym 7 dzieci. Przez kika tygodni zaprzeczali temu. Czy spowodowało to jakąś falę antyamerykanizmu i powszechne oburzenie na świecie? Czy przywódcy wolnego świata wyrażali swoje oburzenie? Wszystkie protesty związane z wojną w Gazie mają na celu uratownie Hamasu i w następnym etapie unicestwienie państwa Izrael. Jest to dowód na to, że antysemityzm rozprzestrzenił się na cały świat i to najbardziej wśród tzw. “postępowych” elit akademickich i politycznych. Kiedyś antysemityzm “elity” wiązały z “ciemnym” polskim ludem. Ostatnie wydarzenia pokazały, ze to już historia. Natomiast koniunkturalny antysemityzm Bidena i jego ludzi można wytłumaczyć wyborami. Wiedzą, że o wyniku w niektórych stanach może zdecydować kilka tysięcy głosów i zależy im na głosach muzułmanów. Zresztą Biden zawsze głosił poglądy, które przynosiły mu korzyść. Był zwolennikiem segregacji rasowej w początkowym okresie działalności politycznej i przypomniała mu to K. Harris w 2020 roku. Jego przyjacielami byli członkowie KKK. Poźniej wprowadzał prawo, które, które było bardzo restrykcyjne w stosunku do Czarnych Amerykanów a jak postępuje teraz to każdy choć trochę zainteresowany wie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!