Izrael rozszerzył militarną operację naziemną w Strefie Gazy

0
Fot. WILX
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izrael rozszerzył militarną operację naziemną w Strefie Gazy – poinformował rzecznik izraelskich Sił Obronnych kontradmirał Daniel Hagari. Potwierdził też, że w trakcie nocnej operacji siły Izraela zlikwidowały kilkudziesięciu członków Hamasu.

Kontradmirał Hagari powiedział, że wojsko jest rozmieszczane wzdłuż północnej granicy Izraela i że jest gotowe na każdy scenariusz. Zastrzegł jednocześnie, że Siły Obronne Izraela nie potwierdzą informacji na temat dokładnego umiejscowienia wojsk w Strefie Gazy, nawet jeśli w mediach społecznościowych pojawią się doniesienia na ten temat. Odniósł się w ten sposób do krążących w Internecie zdjęć, przedstawiających czołgi izraelskie na głównej drodze Gazy.

Podczas nocnej operacji, izraelskie lotnictwo za pomocą dronów ostrzelało bazę Hamasu w Gazie. W ataku zginęło około 20 osób. Ostrzelane zostały również cele na Zachodnim Brzegu. Jak poinformował rzecznik Sił Obronnych Izraela, w wyniku operacji samolotów izraelskich w Dżeninie, zginęło kilku ekstremistów z Hamasu.

Wczoraj natomiast Izrael zbombardował w Gazie około sześćset celów powiązanych z Hamasem. W piątek (27.10) premier Benjamin Netanjahu poinformował, że jego kraj rozpoczął drugi etap wojny z Hamasem i skierował do Strefy Gazy więcej sił lądowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!