Prezydenci USA i Palestyny rozmawiali o pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

1
Fot. hindustantimes.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Zapewnił, że Stany Zjednoczone współpracują z partnerami w regionie, by zapewnić dostawy pomocy humanitarnej do cywilów w Strefie Gazy.

Izrael zdecydował się na przywrócenie dostaw wody do Gazy, a wkrótce ma też dostarczy żywność i lekarstwa. Do Gazy nie trafi jednak energia elektryczna i paliwo, które nie podlegają tym samym przepisom na mocy prawa dotyczącego konfliktów zbrojnych.

Od początku wojny Izraela z Hamasem przesiedlono już ponad milion osób. Izrael wezwał w piątek Palestyńczyków ze Strefy Gazy do ewakuacji. Natomiast Hamas apeluje o pozostanie w domach.

Ofensywa izraelska na Strefę Gazy, która miała nastąpić podczas weekendu, została odłożona o kilka dni. Powodem są warunki pogodowe, utrudniające lotnictwu osłonę operacji lądowych.

Tydzień temu Hamas zaatakował Izrael, zabijając ponad 1 300 osób, głównie cywilów, i porywając co najmniej 120 zakładników. W odpowiedzi wojska izraelskie prowadzą ataki odwetowe na Gazę, w których dotychczas zginęło ponad 2 300 Palestyńczyków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Bujda na resorach. “Prezydent” Palestyny Abbas jest w 100% zależny od Hamasu i Iranu, a ewentualna amerykańska humanitarna pomoc będzie przeznaczona na działalność terrorystyczną i na walkę z Izraelem. Abbas jest wykształcony w Związku Sowieckim i działa zgodnie z wytycznymi komuno-faszyzmu, którego głównym celem jest unicestwienie państwa Izrael i eksterminacja narodu żydowskiego. Natomiast Biden jako typowy Amerykanin niewiele wie na temat historii Bliskiego Wschodu i narodu żydowskiego i zapewne już nie będzie wiedział. Amerykanie żydowkiego pochodzenia też mu tego nie uświadomią, bo w zdecydowanej większości popierają demokratów i dla wielu z nich los państwa Izrael jest obojętny. Taki typowy i modelowy przykład to właściciele dziennika The New York Times. W czasie II wojny światowej ukrywali przed amerykańską opinią publiczną holocaust, a obecnie są w czołówce propagandy antyizraelskiej i praktycznie usprawiedliwiają działania Hamasu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!