Joe Biden rozmawiał z Benjaminem Netanjahu

4
Fot. The Jerusalem Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z prezydentem Izraela Benjaminem Netanjahu. Zapewnił, że Stany Zjednoczone “w pełni popierają prawo Izraela do obrony”.

Liczba ofiar śmiertelnych palestyńskich ataków na Izrael wzrosła do stu, około 800 osób jest rannych. Palestyńskie ugrupowanie wystrzeliło w kierunku Izraela co najmniej dwa i pół tysiąca rakiet. Kilkudziesięciu bojowników przedostało się też na teren Izraela. 

Palestyńczycy informują, że w po ich stronie, w wyniku izraelskich nalotów na Strefę Gazy zginęło około 200 osób.

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken podkreślił, że nie ma usprawiedliwienia dla terroryzmu. “Stoimy solidarnie za rządem i społeczeństwem Izraela” – zapewnił. 

Sekretarz obrony Lloyd Austin poinformował, że uważnie śledzi rozwój wydarzeń w Izraelu. „Nasze zaangażowanie w prawo Izraela do obrony pozostaje niezachwiane i składam kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie w tym odrażającym ataku na cywilów” – oświadczył Austin i zapowiedział, że w najbliższych dniach Pentagon będzie pracował nad zapewnieniem Izraelowi tego, czego potrzebuje do „obrony i ochrony ludności cywilnej przed masową przemocą i terroryzmem”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

4 COMMENTS

  1. Izrael się sam uzbroił. Natomiast Obama i Biden przekazując forsę do Iranu uzbroili reżim irański i pośrednio Hamas i Hezbollah, bo wiele tych pieniędzy poszło na działalność terrorystyczną Hamasu w stosunku do Izraela ze strefy Gazy. Natomiast amerykańska i międzynarodowa “pomoc” finansowa dla Autonomii Palestyńskiej to bezpośrednie finansowanie terroryzmu. Tak więc Biden i jego klika ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za dzisiejszy atak Hamasu. Dzisiejsza akcja ujawniła prawdziwe i nazistowskie oblicze Hamasu. Wiele zdjęć i relacji filmowych potwierdza to w 100%. Zresztą w Autonomii Palestyńskiej i w niektórych krajach arabskich i Iranie głosi się otwarcie tezę, że należy dokończyć eksterminację narodu żydowskiego, którą zapoczątkował Hitler. W księgarniach można nabyć literaturę nazistowską włącznie z mein kampf. Wiele polskich i międzynarodowych mediów używa w stosunku do terrorystów hamasu określenia bojownicy. Jest to głupie i naiwne. Należy wprost pisać i mówić o nazistach atakujących Izrael i o reżimie nazistowskim w Iranie.

  2. “Izrael sam sie uzbroil” – ty albo ludziom chcesz leb prac albo jestes tak oczadzony ze nie przyswajasz faktow ktore kazdy z iq powyzej kurczaka moze wygooglowac. Nawet szkoda mi odnoscic sie do tego belkotu co wyprodukowales , szkoda mi czasu i ciebie – ofiary baranow typu Bannon czy Levin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!