Rosja zaczęła ukrywać istotne dane o gospodarce

0
Rosja Moskwa
Fot. tripsavvy.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosja zaczęła ukrywać istotne dane o stanie gospodarki. W oficjalnych statystykach, które wykorzystują międzynarodowi analitycy do prognozowania wielkości Produktu Krajowego Brutto, nie będą podawane dane o wydobyciu ropy i gazu. W ocenie części analityków, moskiewski reżim chce w ten sposób ukryć rzeczywisty stan gospodarki, który oceniany jest jako zły.

Zachodnie sankcje i utrata rynków zbytu na surowce energetyczne uszczuplają budżet Rosji. Na kurczenie się rezerw mają też wpływ wydatki na prowadzenie wojny. W ocenie niezależnych analityków, Moskwa może ukrywać dane statystyczne o wydobyciu ropy i gazu z dwóch powodów. Kreml wydobywa tych surowców więcej, niż się zobowiązał i tym samy łamie międzynarodowe porozumienia. Drugi powód jest odwrotny. Wydobycie, wraz ze spadkiem sprzedaży, drastycznie ograniczono. 

Część analityków przewiduje, że Rosji starczy środków na prowadzenie wojny jeszcze przez kilkanaście miesięcy. Kreml przekonuje, że ma dość rezerw, aby prowadzić wojnę wiele lat. Jednak zdaniem analityków, jeśli Moskwa chce być wypłacalna wobec własnych obywateli musiałaby zacząć drukowanie rubla.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!