Papież do młodych w Budapeszcie: nie bójcie się iść pod prąd

0
207
Fot. Vatican News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas spotkania z młodymi ludżmi w Budapeszcie papież Franciszek namawiał ich do oparcia się współczesnemu trendowi zbyt szybkiego życia czy uciekania w świat wirtualny. Do największej hali widowiskowej stolicy Węgier przyjechało kilka tysięcy osób.

Papież Franciszek zanim wszedł na scenę w ogromnej hali wypełnionej po brzegi, objechał ją elektrycznym pojazdem, by choć przez chwilę być nieco bliżej młodzieży. Większość osób przyjechała z Węgier, ale widoczne były flagi Austrii czy Słowacji, przyjechało sporo osób z pozostałych krajów ościennych i z Polski.

Oprawa spotkania była nowoczesna, ale papież przestrzegał młodych ludzi, by nie dawali się ponieść dzisiejszym trendom.
“Chciałbym wam powiedzieć: w tej dziedzinie nie bójcie się iść pod prąd, znaleźć codziennie czas na milczenie, by się zatrzymać i pomodlić. Dzisiaj wszystko mówi wam, że musicie być szybcy, wydajni, praktycznie doskonali, jak maszyny! Ale potem uświadamiamy sobie, że często brakuje nam benzyny i nie wiemy, co robić.” – powiedział do zgromadzonych papież Franciszek. 

Papież otrzymał kilka upominków. Były to między innymi piłka nawiązująca do złotej węgierskiej “jedenastki”, bo przecież sam jest fanem futbolu, kostka Rubika i butelka węgierskiego wina.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!