Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi świata

0
Fot. newswirengr.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Magazyn Forbes opublikował we wtorek swoją doroczną listę najbogatszych ludzi świata. Po raz pierwszy od lat zarządzający funduszem inwestycyjnym Ken Griffin nie jest najbogatszą osobą w Illinois, ale tylko dlatego, że 54-letni miliarder jest obecnie najbogatszą osobą na Florydzie po przeniesieniu swojej firmy Citadel z Chicago do Miami. Według Forbes Griffin zajmuje 35. miejsce wśród 2,640 miliarderów na świecie z majątkiem wartym 35 miliardów dolarów.

Francuski magnat mody i kosmetyków Bernard Arnaul znalazł się na szczycie listy z 211 miliardami dolarów, zastępując na pierwszym miejscu Elona Muska, którego majątek netto spadł do 180 miliardów dolarów. 

Według Forbesa, Illinois ma 24 miliarderów, których majątek przekracza 102,5 miliarda dolarów.

Na szczycie listy Illinois znajduje się 37-letni Lukas Walton, wnuk założyciela Walmart, Sama Waltona. Walton, który zajmuje 74. miejsce z majątkiem netto w wysokości 21,2 miliarda dolarów, jest dyrektorem generalnym i założycielem firmy Builders Vision z siedzibą w Chicago, która inwestuje w czystą energię, ekologiczną żywność i inne cele środowiskowe.

Drugą najbogatszą osobą w Illinois jest Patrick Ryan, założyciel i emerytowany dyrektor generalny Aon Corp. z majątkiem wartym 8 miliardów dolarów, a trzecią Neil Bluhm, inwestor w nieruchomości z Chicago, którego udziały obejmują Rush Street Gaming, które zbudowało i prowadzi kasyno Rivers. Jego majątek szacuje się na 6 miliardów dolarów co daje mu 425. miejsce na liście Forbes.

Inni mieszkańcy stanu Illinois na liście to: Thomas Pritzker i Mark Walter z majątkiem wartym 5,3 miliarda dolarów każdy (nr 497); twórca Beanie Babies Ty Warner i inwestor w nieruchomości Sam Zell, każdy po 5,2 miliarda dolarów (nr 511); oraz założyciel Morningstar i właściciel Chicago Fire Joe Mansueto z 4,4 miliarda dolarów (nr 624).

Gubernator J.B. Pritzker, spadkobierca fortuny hotelu Hyatt, zajął 787. miejsce z majątkiem netto wynoszącym 3,6 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!