Biden: z dumą witam Finlandię w NATO

3
Biden
Fot. Fox Business/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że czuje dumę z przyjęcia Finlandii do NATO. W opublikowanym przez Biały Dom komunikacie amerykański przywódca wyraził nadzieję, na szybkie przyjęcie do Paktu Północnoatlantyckiego Szwecji.

„Z dumą witam dziś Finlandię jako 31. sojusznika w NATO” – oświadczył Joe Biden przypominając słowa prezydenta Trumana, że ludzkie wola życia w wolności i pokoju jest nie do zatrzymania. „Dziś ta wola jest silniejsza niż kiedykolwiek dzięki dołączeniu Finlandii do NATO” – dodał. Prezydent USA podkreślił, że zarówno Finlandia jak i Szwecja są silnymi demokracjami z wysoce sprawnymi siłami zbrojnymi. 

„Z niecierpliwością czekam na jak najszybsze przyjęcie Szwecji do NATO i zachęcam Turcję i Węgry do bezzwłocznego zakończenia procesów ratyfikacyjnych”- oświadczył. Joe Biden stwierdził, że kiedy Putin rozpoczął brutalną wojnę przeciwko mieszkańcom Ukrainy, myślał, że uda mu się podzielić Europę i NATO. „Mylił się. Dziś jesteśmy bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek. I razem – wzmocnieni przez naszego najnowszego sojusznika, Finlandię” – oświadczył.  

Biden podkreślił, że USA i ich sojusznicy będą bronić każdego centymetra terytorium NATO i sprostają wszelkim wyzwaniom, jakie stoją przed Paktem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

3 COMMENTS

  1. To fakt. Brandon ma jaja i jeszcze wiele innych “zalet”. Wszystkie te jego “jaja” i “zalety” najbardziej uwidoczniły się w czasie “wzorowo” przeprowadzonej ewakuacji z Afganistanu. W ramach tych “jaj” i “zalet” terorryści otrzymali także amerykański sprzęt wojskowy wartości setki milionów.

  2. Podziekuj Trumpowi, ze zaprosil Talibow do rozmow w Styczniu 2020,
    a mogl ich zlikwidowac.
    Siedajac z Talibami do negocjacji, Trump wyslal sygnal,
    ze sa oni sila z ktora trzeba sie liczyc i oczywiscie pozniej afganska armia sie szybko poddala Talibom, bo jak Trump sie z Talibami dogadal to czemu mieliby z nimi walczyc, co nie ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!