Świat

TIME: najwspanialsze miejsca na świecie w 2023 roku

19/03/2023 0 komentarzy

Magazyn TIME właśnie ogłosił coroczną listę Najlepszych Miejsc na Świecie. Nominacje wyłoniono dzięki pracy międzynarodowej sieci korespondentów i współpracowników magazynu.

Według Emmy Barker Bonomo, edytorki TIME, lista odzwierciedla kilka nowych trendów w podróżowaniu, w tym potrzebę poszukiwania autentyczności i nie naruszania równowagi środowiska naturalnego. 

Oto niektóre z lokalizacji:     

Ameryka

Na liście znajduje się Kanadyjskie Vancouver. W tym roku jako drugie Kanadyjskie miasto pojawiło się w przewodniku Michelina. W lecie, w historycznym Chinatown w Vancouver otworzy się Chińsko Kanadyjskie Muzeum.       

Niewielkie miasteczko Bozeman w Montanie również znalazło się na liście. TIME wskazuje na butiki fitnesowe, studia yogi, gabinety medycyny alternatywnej, luksusowe salony pielęgnacji urody.

Waszyngton D.C. uzyskał pochwały za nowo powstałe stylowe hotele oraz rozwój oferty kulturalno- artystycznej. 

Mała miejscowość Rio Grande na wyspie Puerto Rico, należącej do US, zwróciła uwagę TIME dzięki możliwości odbycia wycieczek po lesie deszczowym bez potrzeby opuszczania US.

Pojawiła się również Guadalajara, w Meksyku. W listopadzie będzie gościć pierwsze latynoskie światowe sportowe Gry Gejów.  

Z Chile zwrócił uwagę Narodowy Park Torres del Paine National Park, który organizuje safari z pumami. Według magazynu wioska Ollantaytambo w Peruwiańskiej “Świętej Dolinie” zasługuje na wizytę, ze względu na wolne od tłumów zwiedzających ruiny Majów.

Europa

Znane z musztardy Dijon we Francji zostało wyróżnione ze względu na uruchomione w 2022 Międzynarodowe Miasteczko Gastronomii i Wina – ogromny obiekt na 16 akrowym terenie dedykowany chwale francuskiej kuchni.

Na liście edytorzy TIME umieścili park narodowy otwarty w 2016 roku na włoskiej wyspie Pantelleria. Warto wiedzieć, że na wyspę łatwiej jest dostać się teraz dzięki letnim lotom z Rzymu i z Milanu.    

Timisoara, w Rumunii została Europejską Stolicą Kultury w 2023 roku, będą się tam odbywać koncerty, wystawy i festiwale. 

Albańskie Berat zasłużyło na uwagę jako miejsce schronienia albańskich Żydów w czasie II Wojny Światowej. W czasie konfliktu populacja Żydów wzrosła w tym mieście, ponieważ, według TIMES znakiem Berat jest m.in. wyjątkowa gościnność mieszkańców.   

Azja Pacyfik

Na liście znajduje się australijska Kangaroo Island, zniszczona dzikimi pożarami buszu w 2019 -2020 roku. Na powrót odnowiona przez przyrodę, zasługuje na uwagę dzięki siłom przyrody do samoregeneracji.   

Według TIMES Archipelag Tuamotu we Francuskiej Polinezji jest doskonałą lokalizacją do uprawiania sportów wodnych: surfingu, nurkowania. 

W Japonii wyróżnione zostało miasto Nagoya znajdujące się w pobliżu Ghibli Park, parku rozrywki nawiązującego tematycznie do twórczości studia Ghibli. Jest niezwykłe ze względu na piękno natury i kwietniowe kwitnienie wiśni.  

Południowokoreańska wyspa Jeju długo była ulubionym krajowym miejscem wizyt, teraz dzięki Netflixowej produkcji “Our Blues” zyskała na międzynarodowej popularności    

Bliski Wschód i Afryka

Region Aqaby miasta na wybrzeżu Jordanii pozwolił zobrazować krajobraz planety Arrakis w filmie “Dune”.  

Musanze w Rwandzie jest bramą do Narodowego parku Wulkanicznego, jest domem rzadkich goryli górskich.

Z kolei Sierra Leone zwraca uwagę edytorów “możliwością odbycia podróżniczych przygód”. 

Poniżej pełna lista wszystkich Najlepszych Miast na Świecie magazynu TIME w 2023:

Tampa, Florida

Willamette Valley, 

Oregon; Rio Grande, P. R.; 

Tucson, Arizona

Yosemite National Park, California

Bozeman, Montana

Washington, D.C.

Vancouver

Churchill, Manitoba

Dijon, France

Pantelleria, Italy

Naples, Italy

Aarhus, Denmark

St. Moritz, Switzerland

Barcelona

Timisoara, Romania

Sylt, Germany

Berat, Albania

Budapest

Vienna

Brisbane, Australia

Kangaroo Island, Australia

Dominica

Mexico City

Guadalajara, Mexico

Torres del Paine National Park, Chile

Pantanal, Brazil

Medellín, Colombia

Ollantaytambo, Peru

Roatán, Honduras

Ladakh, India

Mayurbhanj, India

Kyoto

Nagoya, Japan

Isan, Thailand

Phuket, Thailand

Jeju Island, South Korea

Luang Prabang, Laos

Giza and Saqqara, Egypt

Chyulu Hills, Kenya

Musanze, Rwanda

Rabat, Morocco

Dakar, Senegal

Loango National Park, Gabon

Freetown Peninsula, Sierra Leone

The Red Sea, Saudi Arabia

Aqaba, Jordan

Jerusalem

Sharjah, UAE

Tuamotu Archipelago, French Polynesia

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych