USA: ponad 6 mln niezapłaconych wynagrodzeń dla tysięcy meksykańskich pracowników

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około 13 tysiącom meksykańskim pracownikom sezonowym należy się 6,5 miliona dolarów niezapłaconych wynagrodzeń. Dane te podało  Biuro Międzynarodowych Spraw Pracy Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Ogłoszono rozpoczęcie wspólnych, wraz ze stroną meksykańską, poszukiwań osób, którym należą się odszkodowania.

„Ten program zwróci miliony dolarów zaległych wynagrodzeń obywatelom Meksyku, którzy uczestniczyli w amerykańskich programach dla tymczasowych pracowników zagranicznych” – napisał we wtorek na Twitterze Ken Salazar, ambasador Stanów Zjednoczonych w Meksyku.

Wykwalifikowani zagraniczni pracownicy rolni są podstawą amerykańskiego rolnictwa i często przebywają w USA na wizach sezonowych H-2A. Nie jest jasne, przez kogo były zatrudnione osoby, kiedy nie otrzymały pełnego wynagrodzenia i w jakich latach były  zatrudnione.

Pieniądze należne tysiącom pracowników zostały odzyskane przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych po tym, jak nie udało się dostarczyć im należnych czeków.

Oczekuje się, że Stany Zjednoczone wyślą do Meksyku listę nazwisk pracowników, którym należne są wynagrodzenia. Strona meksykańska następnie wyszuka pracowników w rządowych bazach danych i poinformuje ich o możliwości odebrania pieniędzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!