Kamala Harris w Monachium: Rosja popełniła zbrodnie przeciwko ludzkości

0
Fot. Agenzia Nova
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

„Rosja popełniła na Ukrainie zbrodnie przeciwko ludzkości“ – oświadczyła wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris. Podczas dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w niemieckim Monachium amerykańska polityk zapowiedziała ukaranie sprawców zbrodni.

Wiceprezydent USA poinformowała w Monachium, że Stany Zjednoczone przeprowadziły niemal roczne śledztwo i formalnie potwierdziły fakt zbrodni przeciwko ludzkości. „Przebadaliśmy dowody, znamy standardy prawa i nie mamy wątpliwości: to są zbrodnie przeciwko ludzkości“ – mówiła.

Kamala Harris, była prokurator, zapowiedziała, że sprawcy zbrodni oraz ich mocodawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
To pierwsza tak jednoznaczna deklaracja Zachodu co do zbrodni przeciwko ludzkości. Dotychczas eksperci byli zgodni jedynie co do tego, że Rosja popełniła na Ukrainie zbrodnie wojenne. Według przedstawicieli Unii Europejskiej, takich właśnie zbrodni było na Ukrainie co najmniej 65 tysięcy.

Zachód szacuje, że w wojnie na Ukrainie zginęło od 7-40 tysięcy cywilów, około 100 tysięcy ukraińskich i około 180 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!