Japonia – Festiwal Polski w Tokio

0
264
Fot. Instytut Polski w Tokio/Ambasada PLinTokyo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zakończył się Festiwal Polski w Tokio – to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykę. Swoje oferty zaprezentowali importerzy, producenci i sprzedawcy polskich produktów w Japonii. Odwiedzający mieli okazję zetknąć się z kulturą polską oraz dowiedzieć sie jak pomoc dotkniętym wojna mieszkańcom Ukrainy. Festiwal Polski zorganizowany został w ramach programu “Dni Dziedzictwa Polskiego”.

Festiwal Polski zorganizowany został na czterech piętrach nowoczesnego budynku Stream Hall w dzielnicy Shibuya w centrum Tokio. Japończycy oraz mieszkający w Japonii Polacy mogli posłuchać różnych rodzajów polskiej muzyki i skosztować polskich przysmaków. 

Duże zainteresowanie wzbudził występ artystów z zespołu Śląsk, którzy zaprezentowali polskie pieśni ludowe. Goście festiwalu mieli okazję skosztować produkowanych w Japonii polskich wędlin. Jednak największą popularnością cieszyły się pączki sprzedawane w Tokio przez absolwentkę polonistyki na Tokijskim Uniwersytecie Języków Obcych. Japońscy studenci polonistyki nie tylko pomagali w komunikacji po polsku, ale opowiedzieli o możliwościach pomocy dla Ukrainy i prowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom.
Festiwal Polski był okazją do zakupienia popularnej w Japonii porcelany Bolesławca, polskiej czekolady, folkowych skarpetek oraz wydanych po japońsku książek o historii Polski. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach polskiego rękodzielnictwa artystycznego oraz poznać turystyczne walory naszego kraju. W ofercie dla najmłodszych znalazł się pokaz bajek „Przytul mnie” i kącik zabaw.

Na pamiątkę można było zrobić sobie w foto budce zdjęcie prezentującej polski strój ludowy. Osoby, które nie mogły przybyć na festiwal osobiście mogą śledzić przebieg imprezy w internecie.

Organizatorami był Instytut Polski w Japonii, Ambasada Rzeczpospolitej Polski, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej i Zagraniczne Biuro Handlowe Tokio.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!