Rosja – 3 banki odłączone od SWIFT

1
206
Swift
Fot. gamingsym.in
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trzy rosyjskie banki straciły możliwość obsługi zagranicznych operacji. Od dziś Sberbank, Rossielchozbank i Moskiewski Bank Kredytowy zostały odłączone od systemu SWIFT. Decyzję w tej sprawie podjęły państwa członkowskie Unii Europejskiej. 

SWIFT to założona w 1973 roku międzynarodowa sieć telekomunikacyjna, służąca do wymiany informacji między instytucjami finansowymi. Dzięki niej możliwe są przelewy zagraniczne i realizacja operacji dokonywanych kartami płatniczymi. Organizacja zrzesza ponad 8 tysięcy banków z około 200 krajów świata. Odłączenie rosyjskich banków od tego systemu uniemożliwia dokonywanie jakichkolwiek zagranicznych operacji. 

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Unia Europejska i Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskie banki i zamroziły ich zagraniczne aktywa. Rosjanie próbują obejść restrykcje zakładając konta w zagranicznych bankach, gównie w krajach dawnego Związku Radzieckiego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Dalej tworzy się pozory sankcji. Jak podają źródła z Finladnii od momentu ropoczęcia inwazji do Rosji za ropę i gaz wpłynęło 93 mld euro jak nigdy wcześniej w historii. Sankcje to fikcja i pozory, a Niemcy i Francja robią wszystko, aby Putin wyszedł z tego całego “ambarasu” z honorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!