USA: w przededniu rosyjskiej inwazji sojusznicy otrzymali odtajnione dane wywiadowcze

0
194
avril
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Avril Haines, Dyrektor Wywiadu Narodowego do spraw Cyberbezpieczeństwa poinformowała, że prezydent USA Joe Biden, w związku ze sceptycyzmem sojuszników, odtajnił w przededniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę dane wywiadowcze dotyczące planów Kremla.

– Kiedy nasi decydenci, po otrzymaniu informacji wywiadowczych, rozpoczęli rozmowy z sojusznikami, zderzyli się ze ścianą sceptycyzmu – powiedziała Haines. – W konsekwencji prezydent Joe Biden kazał odtajnić jak najwięcej informacji, by zapewnić, że partnerzy będą wiedzieli tyle, co my. Dzięki temu mieliśmy ponownie wrócić do bardziej konstruktywnych rozmów na temat planowania odpowiedzi na rosyjską inwazję – wyjaśniła Dyrektor Wywiadu Narodowego.

Z kolei generał Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA,  oświadczył, że Stany Zjednoczone – a także ich sojusznicy i partnerzy – będą nadal udzielać znaczącego wsparcia Ukrainie.  Jak podkreślił, jedną z fundamentalnych zasad globalnego porządku opartego na praworządności jest to, że “państwa nie atakują zbrojnie innych krajów w akcie agresji, o ile nie jest to wyłącznie działanie obronne. – Tak jednak nie to zdarzyło się na Ukrainie. To, co tam się dzieje, to niedwuznaczny akt agresji – ocenił Milley.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!