Jill Biden z niezapowiedzianą wizytą na Ukrainie

0
397
Fot. Facebook: First Lady
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Jill Biden przybyła z niezapowiedzianą wizytą na Ukrainę. Odwiedziła tam szkołę, służącą obecnie za schron, spotkała się z ukraińską pierwszą damą Ołeną Zełenską i wyraziła poparcie narodu Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy.

Żona Joe Bidena zakończyła w ten sposób dwudniową wizytę w Rumunii i na Słowacji, gdzie spotykała się z uchodźcami z Ukrainy. Jak napisała na Twitterze, potrzebowała być z ukraińskimi kobietami i matkami właśnie dziś w drugą niedzielę maja, gdy w wielu krajach – w tym w USA i na Ukrainie – obchodzi się Dzień Matki. Jill Biden podkreśliła, że jako matka “może sobie jedynie wyobrażać smutek i lęk, który muszą codziennie odczuwać z powodu niesprowokowanej agresji Rosji”. Dodała, że w Rumunii i na Słowacji mogła zobaczyć, jak tamtejsze społeczeństwa otworzyły swoje domy, szkoły, szpitale i serca.

Przed przekroczeniem granic Ukrainy w Koszycach, które pomogły około czterystu tysiącom uchodźców, pierwsza dama USA rozmawiała z ukraińskimi rodzinami, władzami i wolontariuszami. Spotkała się też ze stacjonującymi na miejscu amerykańskimi żołnierzami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!