Rosja – pożar w fabryce amunicji

0
Fot. The Moscow times - building in Perm
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W jednej z rosyjskich fabryk zbrojeniowych na Syberii wybuchł pożar – podały niezależne media. Według portalu Mediazony, dwie osoby straciły życie. To nie pierwsze, od początku inwazji na Ukrainę tego typu zdarzenie w rosyjskich firmach produkujących dla wojska. Rosyjscy dziennikarze niezależni sugerują, że pożary i awaria to działania dywersyjne przeciwników wojny z Ukrainą. 

Portal Madiazona uściślił, że chodzi o zakłady w Permie na Syberii, gdzie wytwarzane są elementy pocisków do broni maszynowej, pancernej oraz systemów rakietowych “Grad” i “Smiercz”. Te dwa ostatnie są najczęściej wykorzystywane przez rosyjską armię do prowadzenia ostrzałów ukraińskich pozycji. 

BM-300 Smiercz to artyleria rakietowa o kalibrze 300 milimetrów i zasięgu do 90 km. Natomiast artyleria rakietowa „Grad” ma kaliber 122 milimetry i zasięg do 21 km. 

Wcześniej w Twerze wybuchł pożar w instytucie badawczym ministerstwa obrony, w którym produkowano części do systemów rakietowych Iskander. Według rosyjskich mediów niezależnych w pożarze w Twerze zginęło 17 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!