Australia: sankcje wobec Rosji

0

Australia ogłosiła kolejne sankcje wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę. Zakazała eksportu tlenku glinu i boksytu, co wpłynie na rosyjską produkcję aluminium. Rosjanie importują z Australii 20 procent potrzebnego im tlenku glinu.

Kilka dni temu Australia nałożyła sankcje na oligarchę Olega Deripaskę ze spółki Queensland Alumina Limited związanej z rosyjską firmą aluminiową Rusal oraz brytyjsko-australijskiego giganta wydobywczego Rio Tinto, który zobowiązał się zerwać powiązania z Rosją.

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że jego rząd współpracuje z partnerami, aby obarczyć maksymalnymi kosztami i wywrzeć maksymalną presję na reżim Władimira Putina, by ten wycofał się z Ukrainy.

Od początku inwazji na Ukrainę Australia nałożyła na rosyjskich oligarchów i polityków oraz tamtejsze instytucje 476 sankcji. Zapowiedziała pomoc Ukrainie. Już przekazano jej 70 tysięcy ton węgla, zwiększono pomoc humanitarną, przekazano broń defensywną – amunicję i kamizelki kuloodporne, a także rozpoczęto przyjmowanie ukraińskich uchodźców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!