Niemcy: kanclerz O. Scholz rozmawiał z Władimirem Putinem

0
777
Scholz Putin
Fot. Daily Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do przerwania działań wojennych na Ukrainie. Podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy telefonicznej szef rządu federalnego wyraził “głębokie zaniepokojenie” zdjęciami i informacjami napływającymi znad Dniepru.

Kanclerz Olaf Scholz zażądał od Władimira Putina natychmiastowego zaprzestania ataku na Ukrainę i powrotu na ściężkę dyplomatyczną. Domagał się także umożliwienia dostępu dla podmiotów niosących pomoc humanitarną do obszarów objętych wojną.

Podczas dzisiejszej wizyty w dowództwie Bundeswehry w podberlińskim Schwielowsee polityk SPD powiedział, że rosyjski atak na ukraińską elektrownię jądrową w Zaporożu jest “nakręceniem kolejnej pętli w spirali eskalacji”. “Musimy zachować zimną krew, ale też ostrożność. Ten konflikt nie może wykroczyć poza granice Ukrainy” – ostrzegł Olaf Scholz.

Szef rządu federalnego dodał, że Władimir Putin zadeklarował gotowość do odbycia serii kolejnych rozmów z przedstawicielami władz ukraińskich. Prezydent Rosji miał jednak zastrzec, że Kijów musi spełnić wszystkie postulaty Moskwy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!