Lot z Kuala Lumpur przekierowany po znalezieniu węża w samolocie

0
654
Fot. thevocket.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Lot AirAsia z Kuala Lumpur do Tawau 10 lutego w Malezji został przekierowany po znalezieniu węża w samolocie, potwierdził przewoźnik. W trakcie podróży kilku pasażerów zauważyło węża prześlizgującego się przez oprawy oświetleniowe samolotu. Gdy pilot otrzymał wiadomość o nieoczekiwanym dodatkowym pasażerze, samolot został przekierowany do miasta Kuching. Tam samolot został poddany fumigacji i wąż na gapę został usunięty.

„To bardzo rzadki incydent, który od czasu do czasu może się zdarzyć w każdym samolocie” – powiedział w pisemnym oświadczeniu kapitan Liong Tien Ling, dyrektor ds. bezpieczeństwa AirAsia.

Incydenty węży na pokładach samolotów są rzeczywiście rzadkie, ale się zdarzają.

W 2012 roku pasażer, który był właścicielem sklepu z gadami, przemycił na pokład kobrę w swoim bagażu podręcznym. Podczas lotu Egyptair wąż został odkryty, gdy uwolnił się i ugryzł mężczyznę w rękę.

W 2016 roku, Szkotka, która wracała do Glasgow z wakacji w Australii w trakcie lotu, na pokładzie odkryła, że w jej bucie zagnieździł pyton cętkowany. Na szczęście gad nie należał do jadowitych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!