IO Pekin 2022 (02-13)

0
Zimowe Igrzyska

Obaj polscy alpejczycy – Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie dojechali do mety podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wygrał Szwajcar Marco Odermatt, srebrny medal wywalczył Słoweniec Żan Kranjec, trzeci był Francuz Mathieu Favre.

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w rywalizacji sztafet na dystansie 4×10 km. Zwycięzcy startowali w składzie Aleksiej Czerwotkin, Aleksander Bolszunow, Denis Spicow oraz Siergiej Ustiugow. Drugą pozycję zajęła reprezentacja Norwegii, a brąz dla Francji.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła dziewiątą pozycję w olimpijskim wyścigu biathlonistek na 10 km na dochodzenie. Pierwze miejsce wywalczyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, przed Szwedką Elvira Oeberg i Norweżką Tiril Eckhoff. Druga z naszych reprezentantek nie wysytąpiła z powodu przeziębienia.

Holenderki zdobyły złoty medal sztafet na 3000 metrów w short tracku podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal dla Korei Południowej, a brązowy dla Chin.
Polki w składzie Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur i Kamila Stormowska zajęły drugą pozycję w finale B i zostały sklasyfikowane na 6. miejscu.

Francuz Quentin Fillon Maillet został złotym medalistą olimpijskim w biathlonowym biegu na dochodzenie na 12,5 km. To jego drugie złoto na igrzyskach w Pekinie. Drugi miejsce zajął Norweg Tarjei Boe, a trzeci był Rosjanin Eduard Łatypow. Jedyny Polak, Grzegorz Guzik zajął 54. miejsce.

Rywalizujący w short tracku Shaoang Liu zdobył złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w wyścigu na 500 m. Węgier wyprzedził w finale reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Konstantina Iwliewa i Kanadyjczyka Stevena Duboisa.
Polacy nie startowali.

Kaja Ziomek była 9. (+0,66 sek.), a Andżelika Wójcik uplasowała się na 11. pozycji (+0,74 sek.) w rywalizacji panczenistek na 500 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Zwyciężyła Amerykanka Erin Jackson (37,040 sek.) przed Japonką Miho Takagi (+0,08 sek.) i reprezentantką Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Angeliną Golikową (+0,17 sek.).