IO Pekin 2022 (02-09)

0
239
Zimowe Igrzyska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rywalizujące w short tracku Polki: Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska i Patrycja Maliszewska – zajęły 3. miejsce w półfinale rywalizacji sztafet na 3000 m podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zwyciężyły Holenderki przed Chinkami. 
“Biało-Czerwone” wystąpią w niedzielę w finale B. 

Rywalizujący w short tracku Michał Niewiński odpadł w ćwierćfinale na 1500 m podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. 
Polak zajął w swoim wyścigu ostatnie, 6. miejsce. Najlepszy okazał się Węgier Shaolin Sandor Liu, który poprawił rekord olimpijski czasem 2:09,213. 

Petra Vlhova zdobyła złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w narciarstwie alpejskim w slalomie. Słowaczka wyprzedziła Austriaczkę Katharinę Liensberger (+0,08 sek.) i Szwajcarkę Wendy Holdener (+0,12 sek.). Tuż za podium uplasowała się prowadząca po pierwszym przejeździe Niemka Lena Dürr (+0,19 sek.).
Pierwszego przejazdu nie ukończyły m.in. obie reprezentantki Polski – Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska, a także dwukrotna mistrzyni olimpijska i liderka Pucharu Świata – Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Norweg Birk Ruud został mistrzem olimpijskim w narciarstwie dowolnym w konkurencji big air. Po srebro sięgnął Amerykanin Colby Stevenson, a brąz przypadł Szwedowi Henrikowi Harlautowi. Polacy nie startowali.
Dzień wcześniej w tej samej konkurencji w Pekinie triumfowała Chinka Gu Ailing, która wyprzedziła Amerykankę Jaelin Kauf i reprezentantkę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Anastasiję Smirnową. Narciarski big air zadebiutował w programie zimowych igrzysk.

Lindsey Jacobellis została mistrzynią olimpijską w snowboardowej konkurencji cross. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w finale wyprzedziła Francuzkę Chloé Trespeuch oraz Kanadyjkę Meryetę Odine. Polki nie startowały.

Organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie poinformowali o wykryciu pięciu nowych przypadków zakażenia koronawirusem wśród osób związanych z zawodami. To spory spadek w porównaniu z poprzednimi dniami. Łącznie wykryto już ponad 400 przypadków COVID-19.
Zakażeni sportowcy mogą przystąpić do rywalizacji, jeśli przez następne dwa dni z rzędu uzyskają negatywne wyniki testów. Igrzyska w stolicy Chin potrwają do 20 lutego.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że ceremonia medalowa dla najlepszych w konkursie drużynowym w łyżwiarstwie figurowym podczas igrzysk w Pekinie jest opóźniona z powodu “konsultacji prawnych”. Na środowym treningu nie pojawiło się czworo reprezentantów Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego: soliści Kamiła Walijewa i Mark Kondratiuk oraz para sportowa Anastasija Miszyna / Aleksandr Gallamow.


Występujący w barwach RKO zawodnicy triumfowali w poniedziałek w zawodach. Pierwotnie ceremonia medalowa miała odbyć się tego samego dnia, ale najpierw została przełożona na wtorkowy wieczór, a następnie na czas nieokreślony. W środę przekazano, że opóźnienie spowodowane jest “konsultacją prawną”, ale nie podano, czego ona dotyczy. Podobnie poinformowała Międzynarodowa Federacja Łyżwiarska (ISU), a sprawy nie skomentowały: Rosyjski Komitet Olimpijski i zajmująca się sprawą dopingu podczas igrzysk Międzynarodowa Agencja Badawcza (ITA).

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!