UE będzie chronić granic zewnętrznych, by zapobiec niekontrolowanej nielegalnej migracji

0
UE granica ochrona Europa
Fot. Schengen Visa
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Unia Europejska będzie ściślej chronić swoje zewnętrzne granice, by uniknąć powtórki z kryzysu migracyjnego z 2015 roku – podkreślili ministrowie spraw wewnętrznych krajów członkowskich po nadzwyczajnym spotkaniu w Brukseli. Zadeklarowali też zwiększenie pomocy humanitarnej dla Afganistanu, przede wszystkim dla kobiet i dzieci. 

W 2015 roku Europa zmagała się z masowym napływem migrantów i decydowała się na obowiązkową relokację, otwierając tym samym swoje granice. A to spowodowało głębokie podziały wśród państw członkowskich. Teraz Wspólnota ma działać inaczej.
“Wyciągając wnioski z przeszłości Unia Europejska i państwa członkowskie są zdeterminowane, by działać wspólnie i zapobiec niekontrolowanemu napływowi nielegalnej migracji na dużą skalę, z którą mieliśmy do czynienia. Trzeba wykluczyć zachęty dla nielegalnej migracji” – brzmi oświadczenie.

W dokumencie jest mowa także o tym, że Unia Europejska powinna wesprzeć kraje sąsiadujące z Afganistanem, by ci, którzy potrzebują pomocy, otrzymali ją przede wszystkim w regionie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!