Inverness, IL: 53-latek przyznał się przed sądem do uczestnictwa w zamieszkach pod budynkiem Kapitolu

0
Kapitol zamieszki
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

53-letni Bradley Rukstales z Inverness na północno-zachodnich przedmieściach przyznał się we wtorek przed sądem federalnym do celowego i świadomego uczestnictwa w demonstracji i pikietowania budynku Kapitolu w styczniu tego roku. Były dyrektor generalny firmy technologicznej z Schaumburg, stał się pierwszym mieszkańcem Illinois, którego uznano winnym udziału w zamieszkach w stolicy kraju.

Bradley Rukstales w oświadczeniu napisał, że żałuje swojego udziału w demonstracji i, że „ była to najgorsza decyzja w jego życiu”.

Prokurator Susan Lehr opisała chaotyczną scenę, do której doszło w krypcie Kapitolu. Rukstales rzucił krzesłem w stronę policjantów i odmówił rozkazu dobrowolnego opuszczenia budynku. Funkcjonariusze byli zmuszeni obezwładnić mężczyznę i aresztować go.

Rukstales jest jednym z kilkunastu mieszkańców Illinois, których oskarżono o udział w zamieszkach na Kapitolu. Ogłoszenie wyroku w jego sprawie ma nastąpić 12 listopada. Mężczyźnie grozi kara do 6 miesięcy pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 5 tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!