IO Tokio 2020 – 26. lipca

0
Tokio

Polscy siatkarze wygrali z Włochami 3:0 w swym drugim grupowym meczu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w tym turnieju – w sobotę przegrali bowiem 2:3 z Iranem. W środę następne spotkanie Polaków – rywalami będą Wenezuelczycy.

———————–

Iga Świątek odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Rozstawiona z “szóstką” Polka przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 3:6 i 6:7 (4-7).
Świątek pozostaje jeszcze w Tokio i zagra w turnieju miksta.

———————–

Judoczka Julia Kowalczyk odpadła z turnieju w kategorii do 57 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka najpierw przegrała w ćwierćfinale, ale wciąż miała szansę na brązowy medal – o ile wygrałaby dwie repasażowe walki. W pierwszej z nich, Kowalczyk przegrała jednak po dogrywce z Gruzinką Eteri Liparteliani przez waza-ari 0:1.

—————————

Magdalena Kwaśna zajmuje czternaste miejsce po drugim dniu żeglarskich regat w klasie Laser Radial podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w pierwszym poniedziałkowym wyścigu dopłynęła 18., a w drugim – 11.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Norweżka Line Høst.

Bartłomiej Wawak zajął 19. miejsce w wyścigu kolarzy górskich podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Złoto zdobył Brytyjczyk Thomas Pidcock.
Pecha miał jeden z głównych faworytów i jedna z największych gwiazd współczesnego kolarstwa, Mathieu van der Poel – Holender upadł i poniósł spore straty, ale kontynuował rywalizację. Ostatecznie po kilku okrążeniach jednak zszedł z trasy.
————————-

Sztangistka Joanna Łochowska była najlepsza w grupie B w kategorii do 55 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w dwuboju uzyskała 186 kilogramów – 84 w rwaniu i 102 w podrzucie.
———————————

Nieudany dzień Zofii Noceti-Klepackiej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w poniedziałkowych wyścigach windsurfingowej klasy RS:X dwa razy była szesnasta i raz dziewiąta, a w klasyfikacji generalnej spadła z 2. na 9. miejsce. Prowadzi wciąż Francuzka Charline Picon.

———————

Grzegorz Hedwig odpadł w półfinale zmagań kanadyjkarzy (C1) w kajakarstwie górskim podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał 14. czas, a do finału zakwalifikowało się dziesięciu zawodników. Złoty medal zdobył Słoweniec Benjamin Savšek Najszybszy był Francuz Martin Thomas.

——————–

Aleksandra Jarmolińska nie zdołała się zakwalifikować do finału strzeleckiego skeetu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W kwalifikacjach Polka uplasowała się na 19. pozycji z wynikiem 114 pkt.
Do finału awansowało sześć najlepszych zawodniczek eliminacji. W nich triumfowała Chinka Meng Wei – 124 pkt.

Li Qian odpadła w 2. rundzie turnieju indywidualnego tenisistek stołowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentantka Polski przegrała w poniedziałek z Jian Fang Lay z Australii 2:4.
W niedzielę z turniejem gry pojedynczej pań pożegnała się Natalia Partyka. Czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w 2. rundzie musiała uznać wyższość wyżej notowanej reprezentantki Egiptu Dimy Meshref (2:4).

—————————-

Piotr Myszka w poniedziałkowych wyścigach windsurfingowej klasy RS:X w pierwszym wyścigu zajął 3. miejsce, w drugim 6., a w trzecim 13. W klasyfikacji generalnej awansował z 7. na 6. miejsce.
Prowadzi Holender Kiran Badloe.

Amerykanie: Caeleb Dressel, Blake Pieroni, Bowe Becker i Zach Apple – triumfowali w pływackiej sztafecie 4×100 m stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce zajęli Włosi, a na najniższym stopniu podium stanęli Australijczycy.
—————-

Australjka Ariarne Titmus została w Tokio mistrzynią olimpijską w pływaniu na 400 m stylem dowolnym. Srebrny medal przypadł Amerykance Katie Ledecky, a brąz – Chince Li Bingjie.

——————

Brytyjska para, w składzie Thomas Daley i Matty Lee, wygrała złoty medal w skokach synchronicznych do wody z 10-metrowej wieży.
Na drugim miejscu uplasowali się Chińczycy, a na 3 Reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

———————–

Japonka Momiji Nishiya zdobyła w Tokio złoty medal w konkurencji street i została pierwszą w historii mistrzynią olimpijską w skateboardingu. Nishiya jest jednym z najmłodszych indywidualnych mistrzów olimpijskich w historii. W dniu zawodów miała dokładnie 13 lat i 330 dni.

——————

Adam Peaty zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym. Peaty to rekordzista świata na tym dystansie. Od 2015 roku odnosił zwycięstwa na wszystkich najważniejszych zawodach – igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) oraz mistrzostwach świata w Kazaniu (2015), Budapeszcie (2017) i Gwangju (2019).

———————

Pływaczka Margaret MacNeil sięgnęła po złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio na 100 metrów stylem motylkowym.

——————

Kristian Blummenfelt został w Tokio mistrzem olimpijskim w triathlonie. Rywalizacja została rozegrana na dystansie olimpijskim – 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu.

Polscy koszykarze 3×3 przegrali z Chinami 19:21 w swoim piątym meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Polacy z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami zajmują ostatnie miejsce w pierwszej szóstce turnieju, dające awans do ćwierćfinału.
Reprezentanci Polski dziś zmierzą się jeszcze z reprezentacją Holandii.

——————-

Reprezentanci USA zdobyli złote medale w łucznictwie zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
W rywalizacji panów złoto przypadło Vincentowi Hancockowi, a wśród pań Amber English.