Indonezja: mężczyzna z pozytywnym wynikiem COVID przebrał się za żonę by odbyć podróż samolotem

0
784
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Obywatel Indonezji, zidentyfikowany inicjałami „DW” został zatrzymany na lotnisku Ternate po tym, jak wszedł na pokład samolotu w Dżakarcie w przebraniu kobiety kradnąc tożsamość własnej żony. Mężczyzna ukrył się pod hidżabem ubraniem muzułmanek, z całkowitym nikabem, a więc z zasłoną zakrywającą twarz z otworami tylko na oczy. 

Przebranie miało umożliwić mężczyźnie przelot odrzutowcem, mimo pozytywnego wyniku testu na Covid-19. Jego żona miała wynik negatywny, więc pan „DW” wykorzystał jej dowód osobisty i negatywne wyniki testu PCR, aby wejść na pokład samolotu na lotnisku Halim Perdana Kusuma w Dżakarcie. Mężczyzna został złapany przez stewardesę, gdy wszedł do łazienki w samolocie jako kobieta, a potem wyszedł już w męskim ubraniu.

Po wylądowaniu na lotnisku w Ternate pan „DW” został natychmiast przetestowany pod kątem Covid-19, a test PCR okazał się pozytywny.

Mężczyzna został zabrany pod eskortą do jego domu (w Ternate City) w celu odizolowania. Po zakończeniu kwarantanny zostanie oskarżony o oszustwo i narażanie utraty zdrowia innych osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!