Papież: potrzebujemy prawdziwego odpoczynku

0
285
Papież Franciszek Chicago
Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W trakcie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek mówił o potrzebie prawdziwego odpoczynku. Modlił się też o pokój na Kubie i w Republice Południowej Afryki oraz za ofiary powodzi w zachodniej Europie.

W rozważaniach papież Franciszek przestrzegał przed popadaniem w nadmierną aktywność i mówił o potrzebie prawdziwego odpoczynku, który jest czymś więcej, niż tylko odpoczynek fizyczny. Wskazywał, że tylko serce, które nie daje się ponieść pośpiechowi, jest zdolne do współczucia. “Powstrzymaj gorączkowy pośpiech, nauczmy się wyłączać telefon, znajdźmy czas na dialog z Panem, aby nie dać się porwać rzeczom do zrobienia, ale dostrzec rany innych” – zachęcał.

Ojciec Święty zapewnił także o modlitwie w intencji Kuby i Republiki Środkowej Afryki. W obu tych państwach od tygodnia trwają masowe protesty. Papież zachęcał do dialogu i wzywał do pokoju. Zapewniał także o swojej modlitwie w intencji ofiar i poszkodowanych przez powodzie w zachodniej Europie.

Dziś Franciszek pokazał się publicznie pierwszy raz, od kiedy wyszedł ze szpitala. Ojciec Święty ostatnie 10 dni spędził w klinice Gemelli na rekonwalescencji po operacji okrężnicy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!