S.Cichanouska: Mój mąż prosi was: Nie siedźcie, tylko zróbcie wszystko, byśmy żyli w kraju dla życia

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Swiatłana Cichanouska, była kandydatka na prezydenta Białorusi, w kolejnym nagraniu umieszczonym w sieci, ponownie wzywa Białorusinów do działania.

 Swiatłana Cichanouska mówi, że dzisiaj przypadają urodziny jej męża Siarhieja Cichanouskiego, ale nie będzie ich świętował z przyjaciółmi, tylko w więzieniu. Przypomina, że został on zatrzymany w Grodnie pod zarzutem przestępstwa, którego miał dokonać.

“To prowokacja służb specjalnych, aby zamilkł i nie uczestniczył w kampanii wyborczej. Podrzucili mu pieniądze, oskarżyli, że nie działał z czystego serca, a w interesie innego państwa”- mówi Siatłana Cichanouska. 
“Propaganda robi z patriotów przestępców, narusza prawo obywateli do informacji. Cała ta rażąca niesprawiedliwość i bezprawie pokazuje, jak działa ten system, w którym jeden człowiek kontroluje wszystko. Jeden człowiek utrzymuje w strachu państwo już 26 lat. Jeden człowiek ukradł Białorusinom ich wybór.

Mój mąż Siarhiej Cichanouski prosi, abym przekazała wam jego słowa. On i inni więżniowie polityczni siedzą.Ale on prosi, żebyście wy nie siedzieli, tylko zrobili wszystko, by żyć w naszym państwie dla życia”.- mówi na nagraniu Swiatłana Cichanouska.

Wczoraj, w podobnym nagraniu Swiatłana Cichanouska, przebywająca na Litwie, oświadczyła, że “jest gotowa
działać jako narodowy przywódca, aby kraj uspokoił się i wszedł w normalny rytm”. “Abyśmy uwolnili wszystkich więźniów politycznych i w krótkim czasie przygotowali ramy prawne dla nowych wyborów prezydenckich – prawdziwych, uczciwych, które zostaną zaakceptowane przez społeczność światową” – mówiła Swiatłana Cichanouska w oświadczeniu wideo. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!