USA: za nami pierwszy dzień konwencji wyborczej Demokratów

0
Facebook: Partia Demokratyczna USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W pierwszym dniu konwencji wyborczej amerykańskiej Partii Demokratycznej była pierwsza dama Michelle Obama przekonywała, że Donald Trump nie dorasta do stanowiska prezydenta i apelowała o głosowanie na Joe Bidena. Większość mówców wskazywała na porażkę w walce z epidemią koronawirusa i głębokie podziały w kraju.
Od przysięgi wierności fladze USA oraz hymnu Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się konwencja Partii Demokratycznej, na którą składały się krótkie nagrania wideo oraz połączenia przez internet. Wśród występujących była miedzy innymi grupa polityków republikańskich deklarujących głosowanie na Joe Bidena oraz działacze afroamerykańscy. 

Występujących łączyła krytyka obecnego prezydenta. Senator Bernie Sanders przekonywał, że prezydentura Donalda Trumpa jest groźna dla kraju. „Ten prezydent jest nie tylko groźny dla naszej demokracji. Odrzucając naukę stwarza zagrożenie dla naszego życia i zdrowia” – mówił. Michelle Obama zarzucała Donaldowi Trumpowi, że dzieli kraj i nie sprawdził się podczas kryzysu. „Jeśli myślicie, że nie może być gorzej to się mylicie. Wierzcie mi – może i będzie” – mówiła była pierwsza dama USA. Apelowała do Amerykanów by głosowali na Joe Bidena tak jakby „od tego zależało ich życie”.

Na konwencji wyborczej wypowiedziała się również burmistrz miasta Chicago Lori Lightfoot, która odniosła się do problemów rasowych, mówiąc, że musimy zapewnić ludziom żyjącym w ubóstwie lepszy byt i skupić się na ekonomii. 

Głównym punktem konwencji demokratów będzie oficjalne przyjęcie partyjnej nominacji i wystąpienie Joe Bidena. W przyszłym tygodniu swoją konwencję będą mieć Republikanie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!