Chiny: rośnie liczba ofiar śmiertelnych nowego typu wirusa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowego typu koronawirusa w Chinach. Wszyscy to mieszkańcy miasta Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia.

Przybywa też osób zarażonych wirusem. Jak wynika z danych podawanych przez lokalne władze, jest ich już ponad 300. Większość z nich to mieszkańcy Wuhan i okolic, ale odnotowano też pięć przypadków wirusa w Pekinie, a także kilka poza granicami Chin. Wśród zarażonych są członkowie personelu medycznego.

Nowy typ koronawirusa może wywołać ostre zapalenie płuc. Pacjenci skarżą sie na wysoką temperaturę i trudności z oddychaniem.
W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa lotniska na całym świecie zaostrzają środki bezpieczeństwa. Warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że monitoruje sytuację, choć na razie nie ma nowych zaleceń od służb epidemiologicznych.

Jutro zaplanowano spotkanie kierownictwa Światowej Organizacji Zdrowia, która ma stwierdzić, czy epidemia wirusa z Wuhan stanowi już zagrożenie dla zdrowia publicznego na świecie.

W 2002 roku w Chinach wybuchła epidemia SARS, ostrego zapalenia płuc wywoływanego również przez wirusa z rodziny koronawirusów. Zmarło wówczas blisko 800 osób.

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!