Piłka nożna – EURO 2020 – Znamy pary ćwierćfinałowe

0
EURO

Reprezentacja Anglii awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy.
W rozegranym w Londynie meczu 1/8 finału podopieczni selekcjonera Garetha Southgate’a pokonali Niemców 2:0 (0:0). Gole strzelili: Raheem Sterling (75′) i Harry Kane (86′).

Reprezentacja Ukrainy awansowała do 1/4 finału piłkarskich mistrzostw Europy.
W rozegranym w Glasgow meczu 1/8 finału podopieczni selekcjonera Andrija Szewczenki po dogrywce pokonali Szwedów.
W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (1:1). Dla Ukraińców trafił Ołeksandr Zinczenko (27′), a szesnaście minut później wyrównał Emil Forsberg. W dogrywce od 99. minuty Szwecja musiała radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcusa Danielssona. Zwycięską bramkę zdobył Artem Dowbyk (120+1′).

W ćwierćfinale Ukraina zmierzy się 3 lipca w Rzymie z Anglią.

Poznaliśmy pary 1/4 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkania tej fazy turnieju zostaną rozegrane w dniach 2-3 lipca.