Waszyngton: w sądzie odrzucono dwa antymonopolowe pozwy przeciwko Facebookowi

1
343
Facebook
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia federalny z Waszyngtonu James Boasberg odrzucił dwa antymonopolowe pozwy przeciwko Facebookowi związane z przejęciem przez tę firmę portali społecznościowych Instagram i Whatsapp.

Skargi złożyli: Federalna Komisja Handlu (FTC) prokuratorzy generalni 46 stanów i Dystryktu Kolumbii oraz Guam. James Boasberg zaznaczył, że strony skarżące zbyt długo czekały z wniesieniem spraw na wokandę i że wniosek komisji w niewystarczający sposób wykazał, iż Facebook posiada pozycję monopolisty na rynku serwisów społecznościowych. 

Przejęcie portali miało miejsce w 2012 i 2014 roku. Łączna kwota obu transakcji wyniosła 20 miliardów dolarów. Sędzia James Boasberg dał jednak szansę FTC na ponowne złożenie pozwu w ciągu kolejnych 30.                                                                                                       

W ubiegłym tygodniu Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów przedstawiła projekt 6 ustaw, które mają zmienić prawa antymonopolowe w USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Facebook, Google i inne kampanie ładują miliony dolarów w kampanie lobbystyczne, które efektywnie pracują dla nich. Odrzucenie pozwów nie powinno więc dziwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!