Piłka nożna – ME – Selekcjoner Paulo Sousa podał kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy!

0
811
Fot. Twitter: Łączy Nas Piłka
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa powołał kadrę na poprzedzające mistrzostwa Europy zgrupowanie w Opalenicy. Obóz rozpocznie się 24 maja. Ostateczna kadra zostanie podana 1 czerwca.

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Radosław Majecki, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok. 

Lista rezerwowych: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański. 

Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się 24 maja i potrwa do 9 czerwca. W trakcie obozu Polacy zagrają towarzysko z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) oraz z Islandią w Poznaniu (9 czerwca). Potem “Biało-Czerwoni” przeniosą się do Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie ich bazą w trakcie czempionatu. 

W pierwszym meczu mistrzostw Polska zagra 14 czerwca w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Pięć dni później w Sevilli rywalem podopiecznych selekcjonera Sousy będzie Hiszpania. W ostatniej kolejce fazy grupowej “Biało-Czerwoni” zmierzą się 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!