Jarosław Kaczyński: stawiamy sprawy obrony jako element ponadpartyjny

0
kaczyński
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jarosław Kaczyński powiedział, że dla Prawa i Sprawiedliwość oraz Zjednoczonej Prawicy sprawy dotyczące obronności są ponadpartyjne. Prezes PiS oświadczył, że popiera wysiłki i deklaracje politycznych konkurentów, jeśli chodzi o obronę i umacnianie polskich granic. Dotyczy to umocnień na granicy polsko-białoruskiej i na granicy polsko-rosyjskiej – wyjaśniał Jarosław Kaczyński. 

Dodał, że jest to plan rządów PiS, który miał być realizowany po wyborach. Prezes PiS zaznaczył, że nawet gdyby to były zupełnie nowe propozycje, to jego ugrupowanie również by je poparło, gdyż należy umacniać polskie granice. 

Były szef MON Mariusz Błaszczak oczekuje od rządu Donalda Tuska, że w ciągu najbliższych dni zostaną podpisane przygotowane za czasów rządów PiS umowy dotyczące wzmocnienia potencjału wojskowego Wojska Polskiego. Zaznaczył, że chodzi o umowy na: 640 czołgów K2, 212 armatohaubic K9, 152 armatohaubice Krab, 96 śmigłowców uderzeniowych Apache i 486 wyrzutni rakietowych HIMARS. Zdaniem Mariusza Błaszczaka te wszystkie zakupy zbrojeniowe są potrzebne, by skutecznie odstraszyć agresora, by – jak mówił – “Putin, odbudowując imperium rosyjskie, nie odważył się napaść na Polskę”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!