Szymon Hołownia: trzeba obniżyć temperaturę sporu w Polsce

1
hołownia
Fot. Twitter: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Uspokojenie emocji to sprawa wagi państwowej – powiedział w orędziu marszałek Szymon Hołownia. Powiedział, że w ostatnich dwóch tygodniach doszło do – jak się wyraził – budzących niepokój wydarzeń. 

Wymienił serię pożarów, ucieczkę sędziego Tomasza S. na Białoruś i zamach na premiera Słowacji Roberta Ficę. 

“Czasy, w których żyjemy, wymagają od każdego z nas wielkiej odpowiedzialności. Niech smutna lekcja dawana nam dziś przez braci Słowaków z całą mocą do nas dotrze” – mówił Szymon Hołownia. “Podział na dwie Polski walczące z sobą na śmierć i życie, polaryzacja, eskalacja agresji, na krótką metę może i służą tej czy innej partii, ale w długim terminie wykrwawiają nasz kraj, zamiast budować jego siłę” – ocenił. 

“Dzielenie Polski na ‘agentów ruskich’ i ‘agentów pruskich’ sprawia, że większość z nas nie ma już w niej swojego miejsca. Skutki polaryzacji są po prostu tragiczne. Polaryzacja rodzi radykalizm. Radykalizm rodzi chaos. Chaos osłabia nas względem zewnętrznych wrogów” – powiedział Szymon Hołownia i dodał: “W lawinie wzajemnych oskarżeń o zdradę obcy agenci czują się doskonale”.

Marszałek powiedział, że zwraca się do wszystkich, zwłaszcza pełniących funkcje publiczne, niezależnie od barw politycznych. “Poza rosnącą z dnia na dzień toksyczną bańką, w której okładają się politycy, są dziś miliony zwykłych Polaków. Zmęczonych tą ciągłą polsko – polską wojną” – stwierdził. Jego zdaniem, “racjonalnie myślący” odwracają się od polityki. “Nieracjonalni – oby nie zaprowadzili nas tam, gdzie zamordowano prezydenta Adamowicza, gdzie postrzelono premiera Ficę” – dodał.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!