Szef Komitetu Wojskowego NATO – amunicja i systemy obrony powietrznej w drodze na Ukrainę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kolejne dostawy amunicji i obrony powietrznej są w drodze na Ukrainę – poinformował szef Komitetu Wojskowego NATO Rob Bauer. 
Dozbrajanie Kijowa to był główny temat spotkania szefów sztabów generalnych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

„W tej chwili dzieje się wiele rzeczy. Nie chcę szczegółowo omawiać tego, co zostało powiedziane, ale jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości zobaczymy znaczącą poprawę. W drodze na Ukrainę jest praktyczna pomoc. Wielu szefów sztabów generalnych mówiło dziś o dostawach w ciągu dni i tygodni” – powiedział admirał Bauer. 

Ukraina potrzebuje sprzętu wojskowego, by odeprzeć nasilające się ataki Rosjan. Od ubiegłego tygodnia prowadzą oni ofensywę w północnej, przygranicznej części charkowskiego. Według wojskowych Sojuszu Rosja nie ma jednak odpowiednich sił i możliwości, by doprowadzić do przełomu i uzyskać strategiczną przewagę. „Jestem przekonany, że ukraińskie siły utrzymają linię frontu” – powiedział generał Christopher Cavoli, dowódca Sił NATO w Europie. 

Wojskowi przyznają natomiast, że Rosja robi bardzo duże postępy jeśli chodzi o zwiększanie swojego potencjału obronnego. Jest szybsza niż Europa i Ameryka Północna.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!