Premier D.Tusk: wybory do Parlamentu Europejskiego są jednymi z najważniejszych w historii

1
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk mówił podczas Rady Krajowej PO, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego “są jednymi z najważniejszych w historii polski powojennej”. “Nigdy nie były tak ważne i nigdy nie miały tak radykalnego wpływu na nasze codzienne życie, jak właśnie teraz w czasie wojny, w czasie zagrożeń o jakich Europa nie myślała jeszcze kilka lat temu”- podkreślał. 

Donald Tusk mówił, że “jeśli nie będziemy zjednoczeni jako cały zachód, jeśli nie sprostamy temu zadaniu to Ukraina tej wojny nie wygra” “Jedyną szansą Ukrainy na skuteczną obronę jest zjednoczona Europa, zjednoczony zachód – nie ma dla tego alternatywy”
podkreślał.

Szef PO powiedział też, że “Unia Europejska dzisiaj to jest organizacja na czas trudny i zły, a nie na wakacje od kłopotów”. “To znaczy obrona, ochrona granic, walka z nielegalną migracją, zbrojenia wspólne i wspólna odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo”- podkreślał. 
Donald Tusk mówił, że “jeśli nie będziemy zjednoczeni jako cały zachód, jeśli nie sprostamy temu zadaniu to Ukraina wojny nie wygra”. “Jedyną szansą Ukrainy na skuteczną obronę jest zjednoczona Europa, zjednoczony zachód – nie ma dla tego alternatywy”- dodał. 

“Platforma Obywatelska lepiej definiuje interesy Europy niż większość partii europejskich od lewa do prawa dzisiaj w Europie, bo jesteśmy stąd, wiemy na czym polega zagrożenie i wiemy co trzeba zrobić, żeby to zagrożenie odegnać. Najważniejsze jest, żeby nas słuchali – Parlament Europejski to nie może być miejsce dla lunatyków i idiotów politycznych”- mówil Donald Tusk.

Podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, zostaną na niej przedstawione ostateczne decyzje w sprawie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. CPK nie będzie, Portu w Świnoujściu nie będzie, programu kolejowego nie będzie, fabryka czołgów od Koresji a po co, Intela pod wrocławiem wygląda że nie będzie. UŚMIECHNIĘTA POLSKA BĘDZIE uchwalą że mamy się uśmiechać i będziemy się uśmiechać≥ Ryskie rakiety latają w tysiącach a my co styropian na ścianach. i wyrzucać dobra okna zużyte w 50% to jest gospodarność i troska o redukcję śmieci. ZIELONY ŁAD JEST SUPER ZAGŁOSUJĘ NA KAŻDEGO KTO CHCE GO ZLIKIDOWAĆ. I jestem za ochroną środowiska ale bez certyfikatów i patentów.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!