KE przekazała Ukrainie kolejną transzę pomocy w wys. 1,5 mld euro

0
Fot. reneweuropegroup.eu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisja Europejska przekazała Ukrainie kolejną transzę pomocy finansowej w wysokości półtora miliarda euro. Poinformowała o tym przewodnicząca Ursula von der Leyen. Dotychczasowe unijne wsparcie w tym roku to 6 miliardów euro, bo w marcu Kijów otrzymał 4,5 miliarda euro. Cała pula przyznana Ukrainie to 50 miliardów euro. 

Kolejna transza pomocy jest niezbędna dla podtrzymania funkcjonowania państwa i podstawowych usług dla ludności Ukrainy, która walczy z agresorem – skomentowała przewodnicząca Komisji. „Ukraina dźwiga na swoich barkach wielki ciężar dla nas wszystkich, płacąc najwyższą cenę każdego dnia” – dodała. Ursula von der Leyen podkreśliła, że Rosja jest zagrożeniem nie tylko dla Ukrainy, ale też Europy.

„Wygrana Putina zmieni kurs europejskiej historii. Nasza Unia nie będzie taka sama” – powiedziała szefowa Komisji. Dlatego, jak podkreślała, Zachód powinien pomagać finansowo i wojskowo Ukrainie tak długo, jak będzie trzeba. Komisja poinformowała, że najnowsza wypłata następuje po pozytywnej ocenie warunków związanych między innymi z reformami w sądownictwie i z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!