Polska: Listopad w Muzeum Niepodległości

0
Fot. Facebook: Muzeum Niepodległości
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na uroczystości, wystawy i koncerty związane ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. „W sobotę zapraszamy o godzinie 9 do wspólnego zapalenia zniczy w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej” – powiedziała doktor Beata Michalec, zastępca dyrektora Muzeum Niepodległości.

“Następnie przeniesiemy się do Mauzoleum Walk i Męczeństwa, gdzie przy tablicy memoratywnej zapalimy znicz, a następnie o godzinie 10.30 przy Drzewie Pawiackim w Muzeum Więzienia Pawiak. A o godzinie 11 zaczynamy patriotyczny koncert w Pałacu Przebendowskich Radziwiłłów – głównej siedzibie Muzeum Niepodległości”.

Już dzień wcześniej, 10 listopada, oddział Muzeum Niepodległości – Muzeum Więzienia Pawiak – także zaprasza na koncert patriotyczny. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać pieśni legionowych” – podkreśliła dyrektor muzeum, Joanna Gierczyńska. Koncert – zatytułowany “Spotkajmy Niepodległość” – jest otwarty i bezpłatny.

Z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości, muzeum zaprasza także między innymi 12 listopada na Rodzinną Niedzielę pod tytułem „Poznaj Ziuka”, w kolejny piątek na galę konkursu malarskiego im. Wieniawy-Długoszowskiego, a 28 listopada – na wystawę i premierę filmu „Entuzjastki, bojowniczki, siłaczki”, poświęcone kobietom walczącym o niepodległość.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!