Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego

0
Fot. Facebook: Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Warszawie rozpoczyna się X Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego. W tym roku z powodu trwającej wojny na Ukrainie organizatorzy zaprosili większą liczbę artystów z tego kraju. Festiwal inauguruje w PROM-ie Kultury recital fortepianowy Danylo Saienki, laureata III nagrody XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy w 2022 roku. 

Dzień później ten sam artysta wystąpi ponownie, tym razem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego. Zagra także Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Pawła Przytockiego oraz dwie pianistki – pochodząca ze Lwowa Eva Kuligovska i Julia Maria Śliwa, Polka mieszkająca w Wiedniu. 

6 listopada z kolei zaprezentuje się Lwowska Kameralna Orkiestra AKADEMIA. Młodzi studenci ze swoim rektorem i koncertmistrzem wystąpią na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Będzie to koncert solidarnościowy. Weźmie w nim również udział pianista Michał Szymanowski, który zagra utwór Paderewskiego „Fantazja Polska”. Całość odbędzie się pod patronatem ambasadora Ukrainy. 
W programie dziesiątego festiwalu znalazł się też między innymi koncert ikony i legendy polskiego jazzu Włodzimierza Nahornego (“Paderewski-Jazz-Inspiracje”) i koncert dla młodzieży, w którym wezmą udział laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego “Fortepian Paderewskiego”. 

Z kolei 13 listopada, na zakończenie festiwalu, zagra Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. 

Patronem medialnym X Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego jest Polskie Radio. Partnerem wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!