Piłka nożna – Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Informację w tej sprawie potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej. “To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi” – stwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Probierz, który do tej pory prowadził kadrę młodzieżową, zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, z którym z powodu słabych wyników rozstano się przed tygodniem. Nowy selekcjoner zostanie oficjalnie zaprezentowany w południe na konferencji prasowej w Warszawie. 

Probierz, który w niedzielę skończy 51 lat, od roku prowadził młodzieżową reprezentację Polski. Już wcześniej miał okazję współpracować z Kuleszą – jako trener spędził sześć lat w Jagiellonii Białystok, w której obecny szef PZPN pełnił funkcję prezesa. Prowadził w przeszłości także m.in. grecki Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk czy Cracovię. 

Pod wodzą Fernando Santosa w pięciu spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy “Biało-Czerwoni” zdobyli zaledwie sześć punktów i zajmują czwarte miejsce w grupie E – za Albanią (10 pkt), Czechami i Mołdawią (po 8 pkt). Najbliższe zgrupowanie kadry rozpocznie się 9 października. Trzy dni później reprezentacja Polski zagra w Tórshavn w Wyspami Owczymi, a 15 października podejmie w Warszawie Mołdawię. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!