Polska – J.Kaczyński: od jutra prezentujemy program Prawa i Sprawiedliwości

0
Fot. Facebook: PiS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w Kielcach, że od jutra Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna prezentację swojego programu przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. 

“Zawierać on będzie bardzo istotne punkty. Zachęcam, aby angażować się w dyskusję o naszym programie wyborczym. Ta sprawa jest ważna dla nas i dla Polaków”- mówił Jarosław Kaczyński. Wyborcza kampania PiS przebiega pod hasłem; “Bezpieczna Przyszłość Polaków”.
Prezes PiS uczestniczył w Kielcach w prezentacji przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości list kandydatów do Sejmu i Senatu z listy kieleckiej. 

“Polska jest jedna i właśnie dlatego jestem na liście wyborczej z tej ziemi”- mówił w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślał, że najważniejsze dla partii jest teraz zwycięstwo w wyborach. 

“Dziękuję za poparcie, ale przede wszystkim mam nadzieję, że ten nasz cel ujęty w krótkim haśle Bezpieczna Przyszłość Polaków, zostanie zrealizowany. Ale jest jeden warunek: nasze zwycięstwo w wyborach”- mówił. 

Jarosław Kaczyński przypomniał w Kielcach postać posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. “Niezwykła siła woli, niebywała energia, determinacja. Zdolność do przełamywania wszelkich, przeszkód, uczyniła to województwo jedną z twierdz Prawa i Sprawiedliwości, Jedną z twierdz programu, który miał zmienić Polskę”- podkreślał. 

Wicepremier mówił też, że Polska osiągnie sukces, jeśli będzie miała dojrzały rząd i przekonywał, że przeciwnicy PiS “nadal nie mają odpowiednich cech do sprawowania władzy”. “Nasi przeciwnicy nie mogą rządzić. Donald Tusk nie może otrzymać kolejnej szansy – on już pokazał jaką jest osobą. Polacy potrzebują poważnego rządu i sprawczego państwa. Musimy mieć sprawną armię, policję i inne służby”- dodał.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że opozycja ma ośrodki decyzyjne poza Polską. 

“Bezpieczna Przyszłość Polaków to taka polityka w Unii Europejskiej, w której jesteśmy i chcemy być, która zatrzyma drogę ku centralizacji przy hegemonii- w założeniu- dwóch państw”- podkreślał. 

“Jeżeli decyzje dotyczące Polski będą zapadały na zewnętrz to przestaniemy być obywatelami”- mówił Jarosław Kaczyński. “Jeżeli ogromna część decyzji, np. o lasach, będzie zapadała poza Polską, to nasza demokracja będzie jak marny teatrzyk, bo prawdziwa władza będzie poza Polską. I wtedy to określenie ‘ludność” będzie rzeczywiście prawdziwe, bo przestaniemy być obywatelami, będziemy tylko “ludnością”- podkreślał. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w Kielcach, że poprzednicy rządów Zjednoczonej Prawicy “byli nastawieni na Niemcy i Rosję i nie budowano sojuszy”. I to był- jak podkreślał- wielki błąd. 

“Cała ówczesna polityka była nastawiona na dwa kraje: Niemcy i Rosja”- mówił prezes PiS. Natomiast- jak dodał- budowa związku wzajemnego wspierania się państw Europy środkowej, środkowo- wschodniej, została zaniechana. Dochodziło nawet do aktów wrogich. I to był nie tylko wielki błąd, to było coś co nas niszczyło pod każdym względem”- podkreślał. 

Jarosław Kaczyński mówił tez w Kielcach, że gdyby nie sprawczość państwa to Polska miałaby problem z węglem, z cenami gazu. 
Wskazywał, że poprzednicy likwidowali polską armię. “Oni chcieli oddać Polaków zamieszkujących na wschodnich ziemiach ręce tych, którzy byli w Buczy. Ważna jest obrona granicy. Nasi przeciwnicy nie broniliby polskiej granicy, a my ją obroniliśmy”- podkreślał. 

Prezes PiS przypomniał, że polityka obecnego rządu ma na celu ograniczenie bezrobocia do minimum. “Dziś mamy najniższe bezrobocie w historii. Polska musi mieć rząd, który będzie prowadził politykę zrównoważonego rozwoju. Mniejsze miejscowości muszą się rozwijać, a nie tylko duże miasta”- podkreślał. Jak mówił, rząd postawił na podnoszenie płac. “Dziś Polacy nie zarabiają 5 złotych za godzinę. Obecnie mamy rynek pracownika, a nie rynek pracodawcy. Pensje zaczęły rosnąć i to była nasza przemyślana polityka”- dodał. 

“Rocznie na politykę społeczną przekazujemy około 80 miliardów złotych. To jest kolejny elementy bezpieczeństwa Polaków, bo dotyczy bezpieczeństwa socjalnego. Nasi poprzednicy ciągle mówili, że nie ma pieniędzy. Dziś one są, ponieważ budżet państwa nie jest okradany”- podkreślał w Kielcach Jarosław Kaczyński. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w Kielcach, że partia “potrzebuje jednoznacznego i pełnego zwycięstwa” “Zwyciężymy, jeżeli będziemy walczyć do samego końca. Wtedy z pewnością zwyciężymy! – mówił

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Tego samego dnia zaplanowano referendum, w którym Polacy odpowiedzą na cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, o podniesienie wieku emerytalnego, o likwidację bariery na granicy z Białorusią i o przyjęcie do Polski nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!