Chicago: przed budynkiem FOP odsłonięto pomnik upamiętniający funkcjonariuszy, którzy popełnili samobójstwo

0
Fot. Twitter: Chicago Police
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W miniony piątek, przed wejściem do głównego biura związku zawodowego policjantów (FOP) w Chicago w dzielnicy West Loop, odsłonięto pierwszy w swoim rodzaju pomnik. Upamiętnia on funkcjonariuszy, którzy w wyniku problemów psychologicznych związanych z wykonywaną służbą, popełnili samobójstwa. Uroczystość odbyła się pierwszego dnia Narodowego Miesiąca Świadomości Zapobiegania Samobójstwom.

Od 2018 roku, życie odebrało sobie kilkunastu chicagowskich policjantów. Z danych Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wynika, że wskaźnik samobójstw funkcjonariuszy CPD jest o 60 procent wyższy niż w innych departamentach policji w całym kraju.

W ostatnich latach Departament Chicagowskiej Policji rozszerzył zakres pomocy swoim pracownikom w sytuacjach kryzysowych. Obecnie w dystryktach w całym mieście pracuje 18 psychologów.

Przewodniczący FOP John Catanzara powiedział, że pomysł postawienia pomnika  narodził się na początku tego roku. Catanzara ujawnił, że w 2008 roku sam myślał o podjęciu próby samobójczej. Nalegał, aby wszyscy funkcjonariusze znajdujący się w trudnej sytuacji zwrócili się o pomoc do związku zawodowego.

Wsparcie policjantom, walczącym z depresją, obiecali także burmistrz Chicago Brandon Johnson i nowy komendant CPD Larry Snelling.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!