Prezydenci Polski i Litwy rozmawiali telefonicznie o bezpieczeństwie i katastrofie samolotu w Rosji

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

O sprawach związanych z bezpieczeństwem w regionie mówili prezydenci Polski i Litwy. Litewski Pałac Prezydencki podał, że Andrzej Duda i Gitanas Nauseda przeprowadzili wczoraj rozmowę telefoniczną. 

Przywódcy Polski i Litwy omówili konsekwencje katastrofy samolotu, do której doszło w tym tygodniu w Rosji. Na pokładzie maszyny mieli znajdować się dowódcy najemniczej Grupy Wagnera, w tym jej szef Jewgienij Prigożyn. W rozmowie przeprowadzonej wczoraj wieczorem Andrzej Duda i Gitanas Nauseda poruszyli też kwestie bezpieczeństwa w regionie oraz współpracy pomiędzy Polską i Litwą. Ponadto mówili o sprawach, którymi Sojusz ma się zająć na szczycie w przyszłym roku oraz uzgodnili, że w dalszym ciągu będą wspólnie zabiegać o zaproszenie Ukrainy do NATO. 

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda mówił w czwartek, że domniemana śmierć Jewgienija Prigożyna niewiele zmienia w zakresie bezpieczeństwa i nie poprawia sytuacji w regionie. Przypomniał też, że jednym z celów rosyjskich najemników pozostaje destabilizacja sytuacji w regionie i próby organizowania prowokacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!