Prezes PiS J. Kaczyński o “skoordynowanej medialnej nagonce” wymierzonej w Jana Pawła II

0
187
Kaczynski
Fot. rp.pl/Rzeczpospolita
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził, że doszło do “skoordynowanej medialnej nagonki” wymierzonej w Jana Pawła II. Prezes PiS napisał o tym w liście odczytanym podczas odbywającego się we Wrocławiu Forum Klubów “Gazety Polskiej” Województwa Dolnośląskiego.

“Stoimy w obliczu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe – świętego Jana Pawła II” – napisał Jarosław Kaczyński. Dodał, że przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia, jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. “Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe” – napisał prezes PiS.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, “ataki na Papieża-Polaka, tak jak znaczące milczenie części mediów w sprawie zamordowania przez komunistyczne służby specjalne księdza Franciszka Blachnickiego czy też wyroki sądowe uderzające w swobodę kultu religijnego są fragmentem dużo większej całości, jaką stanowią działania szeroko pojętego obozu liberalno-lewicowego na rzecz wykucia nowego człowieka i nowego społeczeństwa”. “Nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać. Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory” – dodał prezes PiS.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!