Nowy Targ: górale w obronie św. Jana Pawła II

0
Jan Paweł II
Fot. Europa w działalności Św. Jana Pawła II/gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przez Nowy Targ – stolicę Podhala – górale przejdą w marszu w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II. To wyraz ich sprzeciwu wobec oskarżeń wobec papieża Polaka. Marsz rozpocznie się o 10:30 na nowotarskim Rynku, skąd uczestnicy przejdą do sanktuarium świętego Jana Pawła II, gdzie zostanie uroczysta msza święta.


Proboszcz sanktuarium ksiądz Jan Karlak powiedział, że w trakcie marszu jego uczestnicy będą odmawiać różaniec.
W 1997 roku papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą w Zakopanem. Wtedy ówczesny burmistrz miasta wraz z wójtami i burmistrzami Podhala, Spisza, Orawy, Gorców i Beskidów, a także z 250-tysięczną rzeszą wiernych w imieniu wszystkich ludzi gór polskich złożyli “Hołd Górali Polskich” głowie Kościoła katolickiego – dodał ksiądz Jan Karlak.


W ramach obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II w Zakopanem spotkają się przedstawiciele małopolskich samorządów, szkół i stowarzyszeń, którym polski papież jest szczególnie bliski i których jest patronem. Głos zabiorą reprezentanci Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakliczyna, Wadowic, Powiatu Tatrzańskiego oraz województwa małopolskiego, a także Związku Podhalan.
Jan Paweł II był bardzo związany z Podhalem, dokąd jako papież pielgrzymował kilkakrotnie. W 1979 roku spotkał się z milionem wiernych na nowotarskim lotnisku, a w 1997 roku przewodniczył mszy świętej pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Do górali przyszyły papież przyjeżdżał także jako metropolita krakowski.


2 kwietnia – w niedzielę palmową – w Zakopanem odbędzie się “Marsz solidarności ze świętym Janem Pawłem II”. Rozpocznie się w Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach, następnie zgromadzeni przejdą do Sanktuarium świętej Rodziny, a potem do kościoła św. Krzyża. Zaapelowano, by wierni przyszli na marsz z flagami papieskimi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!