Minister Z. Ziobro o pozwie KE przeciwko Polsce do TSUE

0
Fot. Twitter: Zbigniew Ziobro
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że ani on jako szef resortu, ani Solidarna Polska, nie zgodzą się, by sprzedawać polską suwerenność. To reakcja na skierowanie przez Komisję Europejską pozwu przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w związku z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego kwestionującymi pierwszeństwo prawa unijnego nad krajowym.

Zbigniew Ziobro mówił, że nie można zgodzić się, aby pod wpływem kolejnej groźby i kolejnego szantażu sprzedać suwerenność “za srebrniki”. “Solidarna Polska mówi jasno, że nigdy się na to nie zgodzimy. Też dopóki będę ministrem sprawiedliwości, nigdy tego nie zaakceptuję. To jest droga do tego, aby realizować niemiecki plan likwidacji państw członkowskich UE w ich dotychczasowym kształcie na rzecz stworzenia jednego scentralizowanego państwa ze stolicą formalną w Brukseli, a rzeczywistą – w Berlinie. Chodzi o to, żeby uznać, że prawo stanowione w Polsce, przez polską demokrację, tak naprawdę nie ma znaczenia” – mówił minister sprawiedliwości.

Komisja rozpoczęła procedurę przeciwko Polsce w grudniu 2021 roku. Pół roku później wysłała upomnienie, bo uznała odpowiedź władz w Warszawie za niewystarczającą. Dziś przeszła do trzeciego etapu, jakim jest skarga do unijnego Trybunału, który rozstrzygnie, czy doszło do złamania europejskiego prawa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!