Polska: premier M.Morawiecki na szczycie Warsaw Summit

0
Fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że Zjednoczona Prawica nie da się podzielić. Szef rządu uczestniczy jako gość honorowy w szczycie Warsaw Summit, w którym biorą udział eurodeputowani Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że zjednoczonie prawicy w Polsce jest dużą wartością po latach podziałów. “Dzisiaj nie damy się podzielić” – powiedział Mateusz Morawiecki, zaznaczając, że wartością obozu Zjednoczonej Prawicy jest również jedność.

“To, że jako partia, jak mawiał Reagan, wielkiego namiotu, godzimy w sobie różne skrzydła i dostrzegamy wartość u wszystkich koalicjantów, ja dostrzegam wielką wartość wszystkich koalicjantów Zjednoczone Prawicy” – mówił Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu zaapelował też o jedność Zjednoczonej Prawicy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Mówił o tym, że przyszłoroczne głosowanie do parlamentu będzie bardzo ważne. “Będziemy na pewno prowadzić odpowiednią politykę, żeby także naszemu społeczeństwu nie tylko dziś dawać nadzieję, ale także po wyborach, które się odbędą najprawdopodobniej za 11 miesięcy” – mówił. Premier powiedział, że wybory rozstrzygną o przyszłości Polski. 

“Wybory, w których także ważne jest, żebyśmy byli zjednoczeni, żebyśmy potrafili grać na różnych instrumentach, ale żebyśmy pamiętali, że polityka to gra zespołowa, tu mnie ma miejsca dla solistów, jesteśmy i musimy być zgraną orkiestrą” – mówił premier.  

Mateusz Morawiecki powiedział też, że jeśli Europa ma być silna, musi być Europą silnych, suwerennych państw, które znakomicie ze sobą współpracują. 

Premier podkreślał w kontekście współpracy, że fundamentem Unii Europejskiej powinna być współppraca gospodarcza. Jak mówił, chodzi między innymi o wspólny europejski rynek, na którym polscy przedsiębiorcy znakomicie sobie radzą.”Pod warunkiem, że nie jest on krępowany kolejnymi pętami biurokracji europejskiej” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że tylko Europa silna państwami suwerennymi, może być silna na zewnątrz.

Podczas Warsaw Summit swoje nagrane przesłania skierowali między innymi prezes partii VOX Santiago Abascal i premier Włoch, Giorgia Meloni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!